Hedoni - malonumas rūpintis savimi ♥
Krepšeliams nuo 35 € veido kaukė dovanų!

Veido odos sandara ir reikalinga priežiūra

Kas yra veido oda?

Veido oda yra viena iš svarbiausių mūsų išorinio grožio dalių. Tai apsauginis barjeras, kuris apsaugo mus nuo kenksmingų išorinių veiksnių ir padeda išlaikyti optimalią organizmo būklę. Vis dėlto, veido oda yra labai jautri ir reikalauja nuolatinės priežiūros, kad išliktų sveika ir spindinti.

Kokia yra veido odos sandara?

Veido oda susideda iš trijų pagrindinių sluoksnių: epidermio, dermos ir hipodermio. Epidermis yra viršutinis odos sluoksnis, kuris atlieka apsauginę funkciją. Dermis yra vidurinis sluoksnis, kuriame yra plaukų folikulų, riebalinių liaukų bei kolageno ir elastino skaidulos, suteikiančios odai elastingumą ir stiprumą. Kenksmingi saulės spinduliai palaipsniui naikina šias skaidulas ir oda pradeda raukšlėtis. Hipodermis yra pats giliausias odos sluoksnis, kuriame yra riebalinio audinio sluoksnis, maitinantis viršutinius odos sluoksnius maistingomis medžiagomis. Taip pat atlieka termoreguliacinę funkciją ir saugo vidinius organus nuo traumų. Šiame sluoksnyje galima rasti nervus, prakaito liaukas ir gilesniuosius plaukų folikulus.

Kokie pagrindiniai veido odos tipai?

Veido oda gali būti skirtingų tipų: sausa, riebi, mišri ar jautri. Sausa oda dažnai būna linkusi į pleiskanojimą ir odos tempimą, riebi oda išskiria perteklinį sebumo kiekį ir dažnai būna linkusi į spuogus, mišri oda yra riebios ir sausos odos sričių kombinacija, o jautri oda ypatingai reaguoja į išorinius veiksnius ir gali būti linkusi į paraudimą ar niežėjimą.

Kodėl reikia veido odą prižiūrėti?

Veido odos priežiūra yra svarbi ne tik dėl išorinio grožio, bet ir dėl sveikatos. Teisingai prižiūrima veido oda išlieka sveika, sumažėja raukšlių, spuogų ir hiperpigmentacijos tikimybė. Taip pat užtikrinamas optimalus odos drėgnumas ir elastingumas. Be to, veido odos priežiūra gali būti malonus ritualas, kuris padeda atsipalaiduoti ir pasiruošti miegui. Žinoma reikia nepamiršti pagrindinių geros sveikatos šaltinių: kokybiško poilsio ir sveikos mitybos.

Kokios priemonės reikalingos veido odos priežiūrai?

Veido odos prižiūra apima kelias pagrindines priemones: valymą, tonizavimą, drėkinimą ir apsaugą nuo saulės spindulių. Valymas padeda pašalinti per dieną susikaupusius nešvarumus ir makiažą, tonizavimas atstato odos pH balansą, drėkinimas maitina odą ir užtikrina optimalų jos drėgnumą, o apsauga nuo saulės spindulių padeda išvengti odos pažeidimų ir senėjimo. Veido odos priežiūros rutina padeda išlaikyti pastovų rūpinimąsi veido oda ir pasiekti geriausių rezultatų, nes tikrąjį produktų poveikį galima pamatyti tik nuo naudojimo pradžios praėjus kuriam laikui.

Hedoni - malonumas rūpintis savimi ♥

Parašykite komentarą

Pirkinių krepšelis

0
image/svg+xml

Krepšelis tuščias.

Tęskite apsipirkimą